stadioncary

29 Pro Organizační pokyny pro návštěvníky Hokejových her Brno 2016

V souvislosti s nadcházejícími Hokejovými hrami Brno 2016, které se budou konat od 29. prosince 2015 do 10. 1. 2016, vydávají pořadatelé soubor organizačních pokynů, které jsou závazné pro návštěvníky. Pokyny platí zejména při zápasech Tipsport Extraligy ledního hokeje 3. 1. a 8. 1. 2016.

Organizátoři her podrobí každého návštěvníka při vstupu do areálu osobní prohlídce. Je zakázáno vnášet do areálu dočasného zimního stadionu za Lužánkami zejména jakoukoli pyrotechniku, alkohol a jiné nápoje. Návštěvníci s sebou nesmějí mít ani batohy, tašky nebo jiná příruční zavazadla. „Výslovně zakázané jsou oblíbené plácačky s alkoholem. Bezpečnostní pokyny jsme nastavili s ohledem na aktuální bezpečnostní situaci a úměrně velikosti akce. Žádáme návštěvníky, aby za všech okolností dbali pokynů pořadatelské agentury,“ žádá Michal Chylík, tiskový mluvčí HC Kometa Brno.

Luzanky
Prohlédněte si čerstvé video České televize z areálu za Lužánkami.

Do areálu je možné vstoupit pouze vchodem označeným stejným písmenem jako na vstupence. Jednotlivé tribuny jsou od sebe oddělené. Vstupy na tribuny jsou vyznačené na plánku stadiónu na www.jdemedomu.cz. „Při pohybu na tribunách je nutné dbát zvýšené opatrnosti. V případě námrazy jsme připraveni povrch rozmrazovat, ale návštěvníci nesmějí zapomínat na to, že v zimě bývají kovové povrchy kluzké,“ říká Michal Chylík.

Pořadatelé nedoporučují skákání na tribunách. „Zátěž je dimenzovaná s dostatečnou rezervou, takže zřícení tribun nehrozí. Nicméně při hromadném skákání se mohou začít chvět,“ vysvětluje Michal Chylík.

Parkování v okolí stadiónu pořadatel nezajišťuje a vyzývá proto k použití posílených spojů MHD.